НОВИНИ

29 червня 2016
Курчата бройлерів. Небезпечні хвороби.

Сьогодні поговоримо про доволі неприємні та небажані для кожного птахівника  явища – про хвороби курчат бройлерів та що необхідно робити, щоб уникнути масового вимирання птиці.

З огляду на те, що курчата бройлерів доволі таки невибагливі в утриманні, порівняно з іншою птицею, сьогодні все більше і більше людей відкривають невеликі фермерські господарства або міні-птахофабрики, адже вирощування цієї птиці, яка швидко набирає живу вагу – справа прибуткова.

Отож, перейдімо до справи. Хвороби бройлерів можуть, як зменшити їх продуктивність, так і знищити частину поголів’я (при найгіршому розкладі – абсолютно вся птиця гине). Тому будь-яка зміна поведінки курчат насторожує кожного досвідченого птахівника.

Доглядати курчат бройлерів потрібно завжди, проте протягом 1-5, 20-25 і 35-40 дня їм потрібно приділити особливу увагу, адже в цей період вони найбільш схильні до хвороб.

Розрізняють інфекційні і неінфекційні (незаразні) захворювання. Інфекційні захворювання виникають в результаті потрапляння в організм курчат вірусів, інфекцій, бактерій, паразитів, грибків. В основному вони вражають різні органи і викликають серйозні захворювання. Неінфекційні захворювання обумовлені патологічними і генетичними факторами (вроджені вади), а також факторами навколишнього середовища (наприклад, удари, ушкодження).

До основних хвороб курчат бройлерів слід віднести: харчові отруєння та переохолодження курчат. Харчові отруєння виникають через те, що курчат годують старим і неякісним кормом. Симптоми: рідка діарея, слабкість, втрата апетиту. Для лікування необхідно давати курчатам слабкий розчин марганцівки протягом двох або трьох днів замість води. Переохолодження курчат виникає тоді, коли вони знаходяться під прямим впливом вітру і протягів. Симптоми: прояви риніту, лихоманка, безбарвні виділення з носових пазух.

При інфекційних захворюваннях у курчат підвищується температура, закриваються очі, з'являється діарея. Нижче наведені найбільш поширені і найнебезпечніші для птиці хвороби.

Кокцидіоз. Як правило вражає курчат віком до 3 місяців. Початкова ознака – втрата апетиту, потім з’являється в’ялість і сонливість. Птиця сидить з закритими очима та вз’єрошеним пір’ям. Область кругом очей набуває синього відтінку. Для попередження захворювання необхідно постійно проводити миття і дезінфекцію курятника, слідкувати за чистотою і сухістю підстилки, а найважливіше – забезпечити повноцінне збалансоване харчування за рахунок готових комбікормів, які у своєму складі мають речовини для профілактики цього захворювання.

Аспергільоз птиці. Дана хвороба вражає дихальні шляхи. Симптоми: хрипи при диханні, млявість, відсутність апетиту, апатія. Для останньої стадії характерний параліч дихальних шляхів. Лікуванню піддається з великими труднощами, як правило, використовують антибіотики, додаючи їх у їжу. Бройлери, як правило, заражаються цієї хворобою через забруднене повітря, брудну підстилку, не чисті корми. В якості профілактики необхідно дотримуватися всіх санітарних норм утримання і правил відгодівлі.

Куряча дизентерія (пулороз). Належить до хвороб травного тракту. Як правило, нею хворіють тільки маленькі курчата, віком до 3 тижнів. Збудником є ​​вірус, який мешкає на забруднених зернових кормах. Головні ознаки хвороби — розлади травлення, виділення білуватого слизового калу, який склеює пушок і викликає закупорку клоачного отвору. Лікування полягає в згодовуванні птахам цукру.

Сальмонельоз. Одна з найнебезпечніших хвороб не тільки для курчат бройлерів, але і для людей, адже передається в основному через м’ясо птиці, яке не пройшло належної термічної обробки. Викликається вірусом «сальмонели». До симптомів можна віднести слабкість і втрату рухливості. На ранніх стадіях ця хвороба практично себе не проявляє, а на останніх – лікувати птицю вже пізно.

Бувають такі випадки, коли курчата бройлерів падають на ноги, вони стають млявими і в підсумку можуть загинути. Причина цьому слабкий кістяк, який не завжди може витримати масу тіла самої птиці. Часто це трапляється, коли неправильно підібрана програма відгодівлі.

Якщо курчата бройлери падають на ноги, то негайно посадіть їх на строгу дієту. Годуйте тільки спеціальним комбікормом, давайте багато вітамінів, а також кальцій.

Здоров’я вам та вашим курчатам!

 

З повагою, команда ТзОВ «Агротехніка»

Наші партнери