НОВИНИ

6 червня 2016
Вся правда про свиней

Чи знаєте ви, чому скарбничку прийнято робити у вигляді поросят чи свиней? Ще давним-давно в  Англії все домашнє начиння робили зі спеціального сорту глини, який називався «pygg» (піг). У цих  посудинах англійці зберігали всі свої гроші і називали їх «pygg jar». Трошки пізніше термін змінився і став називатися «pig bank», і не дивлячись на те, що слова звучать однаково, а пишуться по-різному, скарбнички почали робити у вигляді свиней.

В деяких народах свиня навіть вважається священною твариною. До неї шанобливо ставилися єгиптяни, греки і німці. Наприклад, у єгипетській міфології цариця неба, богиня Нут, зображувалася саме у вигляді свині. Схожим чином виглядала і скандинавська богиня материнства. А в Стародавній Греції в деяких міфах взагалі йдеться, що вигодувала Зевса саме свиня. У Німеччині на сьогодні є закон, в якому йдеться про те, що господарі таких тварин повинні балувати їх та приділяти увагу. У Стародавньому Китаї домашня свиня вважалася священною твариною, що символізує благополуччя. Їсти свинину дозволялося лише у випадку релігійних і державних свят. Але таке ставлення все ж спостерігалося не скрізь. Коран вважає свиню брудною твариною, забороняючи мусульманам вживати її м'ясо.

Ви, мабуть, не повірите, але у свиней помірний апетит, адже на день вони з'їдають корму всього у розмірі 4% від власної ваги. Це всеїдна тварина: може харчуватися, як овочами, так і м’ясом. Зустрічаються навіть випадки, коли свині з’їдають своїх дитинчат! У них відмінний нюх, який мало в чому поступається собачому. Свині можуть ритися в землі годинами, шукаючи щось смачне. Французи використовують свиней для пошуку делікатесних трюфелів, які знаходяться на глибині 10-40 см.

Свині – дуже розумні тварини, які серед ссавців на 5 місці за рівнем інтелекту. Вони стоять навіть вище, ніж собаки. А ще цікавим фактом є те, що у свині немає на тілі потових залоз, тому в багнюці вона валяється, щоб не перегріватися. Бруд на шкірі захищає свиней від дрібних комах і сонячних опіків.

Маловідомим фактом є те, що шлунковий сік свиней є основним компонентом для виготовлення інсуліну, яким лікуються діабетики. Вереск свині може сягати 115 децибел, а це на 3 децибели перевищує шум надзвукового авіалайнера.

Свині не вміють плавати скажете ви! А ми доведемо, що ви помиляєтесь! Вони є чудовими плавцями. В історії був зафіксований випадок, коли свиня перепливла затоку Азовського моря, яка в ширину досягає 40 кілометрів.

Виявляється, що єдиною твариною, яка може засмагати, подібно людині, є свиня. Ці істоти обожнюють валятися під променями лагідного сонечка, приймаючи сонячні ванни. Шкіра свиней в результаті засмагає.

А ще свині є дуже грайливими істотами, які ще й проявляють впертість, вимогливість і винахідливість. Навіть, якщо у них не буде щось виходити, вони неодмінно продовжать робити це, поки не досягнуть потрібного результату.

Свині швидко звикають до певного розпорядку дня і не люблять ніяких відступів від нього. За пару хвилин до годування вони починають трохи нервувати і постійно дивляться в ту сторону, з якої їм приносять їжу.

Очевидно, що свині – це розумні тварини, а не тільки джерело отримання м’ясо-сальних продуктів!

 

З повагою, команда ТзОВ «Агротехніка»

 

Наші партнери