ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

7 лютого 2017
Догляд за новонародженими кроленятами

Новонароджені кроленята потребують ретельного догляду. З’являються малюки на світ зовсім лисі. Волосяний покрив починає формуватись з другого дня після народження, а очі відкривають на десятий день.

Кроленята потребують тепла, яке їм повинна забезпечити кролиця. До того ж слід постійно слідкувати, щоб підсилка була суха. Крім того, господар регулярно повинен чистити клітку від посліду. Обов’язковою є наявність чистої, свіжої води кімнатної температури.

В перші тижні життя не варто турбуватись про харчування, адже кролиця в змозі самостійно кормити кроленят. Якщо ж має місце нестача молока (коли кроленят дуже багато), то малюків можна підкормлювати молоком або сумішами, які продаються у ветаптеках, використовуючи шприц. Добова норма молока для кроленяти становить 4-5 мл, кількість годувань 2-5. В міру свого росту малюки почнуть більше їсти і вже у віці 4-х тижнів їх можна починати годувати кормами. На 5-6 тижні кроленят слід відлучити від кролиці в іншу клітку, по 3-4 в кожну. В цей же час можна починати годувати кормами для молодняка. Крім того, влітку кролів слід годувати зеленню (люцерна і горох, конюшина, трава). А на зиму потрібно заготовити сіно і корма соковитих видів (кабачки, картопля, капуста, морква і гарбуз).

Наші партнери