ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

1 березня 2017
Гусенята. Догляд і вирощування

Гуси невибагливі і здатні переносити холодні температури. Коли дуже холодно птиця йде у пташник. Дорослі особини їдять протягом всієї доби, тому потрібно, щоб годівниці завжди були наповнені кормом, і стояла свіжа вода. Для висиджування гусенят найперше потрібно зробити гніздо, а гуска сама його дооблаштовує, вискубуючи власний пух і пір’я.

Під гуску варто покласти стільки яєць, скільки вона зможе обігріти, орієнтовно це до 15 яєць. Варто звернути увагу на яйця, перед цим. Явним браком вважаються занадто великі за розміром, які містять два жовтки – виявляється за рахунок звичайного просвічування на світлі, а також яйця з деформованою шкарлупою.

Зазвичай квочку саджають на яйця ввечері, поруч повинні бути годівниця і вода. На 7-8-й день потрібно оглянути яйця та вилучити пусті, де немає зародків. Це слід повторити на 27-28-й день, коли вже видно, що зародки живі або загинули (суцільна темна маса всередині яйця). Якщо гуска сама не залишає гнізда, щоб поїсти, її слід знімати декілька разів на день. В цей час, коли гуска їсть, яйця дещо охолоджуються.  

Гусенят з-під декількох квочок можна об’єднати в одну сім’ю. Тим квочкам, які лишились без гусенят слід дати можливість відпочити до наступної яйцекладки. Гуска може піклуватись і за тими гусенятами, які були виведені в інкубаторі, але при цьому слід пам’ятати, що їх варто підкладати квочці ввечері. Якщо вона їх прийме, то не варто хвилюватись за них. Доросла, досвідчена гуска «водить» 20-25 гусенят і ретельніше доглядає за ними, молода – 10-15.

Стосовно годування гусенят – їжу вже можна давати після того, як вони обсохнуть. У перші три дні гусенят годують 6-7 разів на добу, через кожні 3-4 години. Добрими кормами для них в перші дні життя є круто зварені та дрібно нарізані яйця, перемішані з подрібненим зерном (кукурудза, пшоно, пшениця), а також крихтами білого хліба, попередньо розмоченими. Можна додавати дрібно подрібнену конюшину, кропиву, терту червону моркву. Яйця можна замінити свіжим сиром. Перед згодовуванням сир, як і яйця, перетирають з подрібненим зерном. Варто зазначити, що чим різноманітнішим буде корм для гусенят, тим краще вони ростуть.

З 1-тижневого віку рекомендується вводити коренеплоди, а з 3-тижневого – харчові відходи. Звичайно, що найкраще давати гусенятам вже готовий корм. ТМ «Агрокорм» лінії Оптимум Стартер розрахований з першого тижня життя і до 5-го тижня відгодівлі гусенят, далі найкращим буде згодовування корму Гроуера Оптимум з 5-го тижня відгодівлі і до забою. Птиця завжди буде жвава, оскільки отримуватиме всі необхідні поживні речовини, і вкінці порадує вас. 

Наші партнери