ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

1 лютого 2017
Кільце в носі бика

На фермах, де розводять корів та биків можна побачити, що у биків в носі є кільце. Для чого його вставляють? Яка його роль?

Взагалі ці тварини є агресивними і їх непросто втихомирити. Досить складно загнати їх в стійло, вони або стоять на місці, або ж починають агресивно себе поводити по відношенню до людини, інколи навіть нападають.

Вченими та ветеринарами було помічено, що на тілі биків і коров є зони з підвищеною больовою чутливістю: вуха, очі і ніс. В носі є перегородка, до якої і кріпиться спеціальне кільце – септум. Воно вставляється в попередньо зроблений прокол в центральній носовій перегородці. Саме за допомогою кільця, яке вставляється, людина може легко керувати цим велетнем.

Найчастіше процедура кільцювання бика проводиться у віці одного року. Робиться це ветеринаром. Після проколу кільце не чіпають близько 10 днів, після чого рана практично заживає. До цього кільця можна прив'язувати мотузку. А за інший кінець вести тварину. З кільцем у носі вона нікуди не дінеться. Досить потягнути за кільце і заподіяна біль змусить бика слідувати туди, куди вам потрібно. 

Наші партнери