ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

21 березня 2017
Індики. Як часто і чим хворіють?

Безсумнівно, здоров’я пернатих хвилює не тільки фермерів, а й простих заводчиків. Адже хвороби індиків можуть нанести чималий збиток господарству. Проте панікувати не потрібно, треба розібратись в початкових симптомах того чи іншого захворювання з метою уникнення летальних наслідків.

Респіраторний мікоплазмоз. Як правило, вражає індиків у холодну пору року, коли імунітет ослаблений і в організмі птиці не вистачає вітамінів А і В, що є наслідком неповноцінного харчування. Найпершими симптомами є запалення очей, погіршення зору, виділення з носа і рота. Хвороба вражає повітроносні мішки, трахею, легені та інфраорбітальні синуси. Хворі індики швидко скидають вагу, і в разі відсутності лікування, гинуть. Найчастіше ветеринарні лікарі призначають хлортетрациклін (40 гр. на 100 кг корму). Курс лікування 7-8 днів. Крім цих препаратів, можна використовувати і інші антибіотики. Якщо ж захворіли маленькі індичата лікують водою з тиланом (0,5 гр. на 1 л).

Віспа – одне з інфекційних захворювань птиці. Інфікуються під час контакту здорової птиці з хворою, через заражені корми та інфіковані предмети. В дорослих індичок різко погіршується несучість. Якщо захворювання перетікає виключно у шкіряній формі, то на голові, коралах та ногах з’являються круглі червоні віспини, які пізніше вкриваються червоно-бурими або кров’яними струпами. Коли вони відпадають, на їх місці з’являються рубці або виразки, що довго не загоюються. Дифтеритна форма віспи має інші прояви – вражається слизова оболонка ротової порожнини, гортані, трахеї та очей. На них з’являються жовтуваті плями, які згодом зливаються в одне ціле і утворюють суцільну рихлу плівку. На місці видаленої плівки лишаються кров’яні ерозії та виразки. Смертність при дифтеритній формі може сягати 25–30%. Атипова форма віспи – поєднання симптомів шкіряної та дифтеритної форм, спостерігається кон’юнктивіт та слабо виражені слизові оболонки ротової порожнини, трахеї та бронхів. Лікування проводить ветеринар, некондиційні тушки птиці утилізують, а трупи загиблих індиків спалюють.

Туберкульоз. Хвороба вражає не тільки верхні дихальні шляхи, а й легені. Дуже швидко вражає все поголів’я. Ознаками того, що птиця захворіла є слабкі лапи (падають при ходьбі), втрата апетиту та інтересу до навколишнього середовища, пронос, вузлики на шкірі, на останніх стадіях захворювання – птиця практично не рухається. Захворювання, вражаючи внутрішні органи, не підлягає лікуванню, тільки знищенню птиці, а приміщення – ретельній дезінфекції, провітрюванню та прямим сонячним променям, адже туберкульозну паличку може знищити тільки інтенсивне сонячне світло.

Хвороба Ньюкасла являє собою захворювання, яке призводить до смерті молодняку. Не лікується, проте як профілактичний засіб варто робити щеплення. Хворіє відразу все поголів’я птиці. Особливістю перебігу хвороби є параліч лап. На ранніх стадіях розвитку – понос жовтого, сірого або зеленого кольорів з вкрай неприємним запахом. Крім того, зоб виглядає розтягнутим. Птиця не може ходити і ворушити крилами.

Гістомоноз – хвороба, яка вражає печінку. Як правило хвороба виникає в разі утримання індиків разом з курами або гусьми, оскільки вони частіше хворіють. Основним симптомом є оранжево-зелений пронос і втрата ваги, пізніше у птиці з’являється апатія. Призначають фуразолідон або осарсол. На період лікування інфіковану птицю ізолюють від інших індиків.

Для того, щоб попередити хворобу, ми радимо наступне:

  • давати своїм пернатим тільки свіжий повнораціонний корм;
  • регулярно обробляти місце утримання птиці гашеним вапном або спеціальними засобами, які є у ветеринарних аптеках, для їх захисту від вірусів та інфекцій;
  • змінювати підстилку, в місці утримання не повинно бути протягів;
  • провітрювати приміщення;
  • підтримувати чистоту поїлок і годівниць;
  • періодично проводити вакцинацію.

Наші партнери