ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

14 лютого 2017
Правильний вибір кроля для запліднення

Для того, щоб отримати багато здорових кроленят кролівнику потрібно правильно підібрати кролицю і кроля.

При виборі кроля слід оглянути його статеві органи. Пара сім’яників повинна бути добре розвинена, міцна і еластична, а не пухка і м’яка. Якщо ж мають місце маленькі сім’яники, або ж провисаючі, це може сприяти тому, що вони не запліднять самку. Для відтворення найкраще відбирати кролів з ранніх весняних окролів. Їх посилений ріст і розвиток збігається з весняно-літнім сезоном, який найбільш сприятливий в кормовому і температурному відношенні. Все це позначиться на якості потомства. У кролів статева зрілість наступає у віці 2-х місяців. Правильно вибраний самець для запліднення може дати до 1 тис. кроленят, як батько, і до 3 тис. кроленят, як дід.

У кролиці повинні бути здорові молочні залози, розвинені, добре функціонувати і мати не менше 4-х пар сосків. Якщо вона матиме багато молока, то зможе вигодувати орієнтовно 6-8 кроленят.

У самок починається так зване полювання кожні дев'ять днів взимку і кожні шість днів влітку, тривалість цього періоду становить близько п'яти днів. Для того, щоб зрозуміти, що у кролиці почався найактивніший період полювання варто звернути увагу на її поведінку: вона проявляє занепокоєння, дряпається; відмовляється від корму; витягується при доторканні спини, трохи піднімаючи задню частину; статеві органи виглядають припухлими і мають яскраво-рожевий колір.

Помилкою є те, що часто кролівники-початківці не приділяють належної уваги запліднювальним якостям самців. Особливо уважно треба спостерігати за годуванням і станом самця і самиці перед злучкою і в період інтенсивного використання. Кріль і кролиця, яких годували кормом, який не містить всіх необхідних поживних речовин або ж просто недогодовували, можуть дати потомство зі зниженою життєздатністю. Товстий кріль-заплідник і кролиця теж не дуже добре. Важливо знати, що при температурі більше +27 градусів кріль може виявитися стерильним або малоактивним. Оптимальна температура для запліднення кролиці в крільчатнику +15-20 градусів.

В період інтенсивного парування активний самець може покрити 2-3 самки на день. Але це дуже велике навантаження – після цього йому необхідний відпочинок 1-2 дні.

Наші партнери