ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

21 лютого 2017
Що потрібно знати перед початком розведення індичат?

Вчені вважають, що індики мають американське походження, причому точний час одомашнення не відомий. Деякі ще досі сумніваються чи до кінця одомашнений індик. Було замічено, що ця птиця може в будь-який час лишити подвір’я і піти гуляти якнайдалі від двору. Перші згадки про них з’явились в текстах племені майя, вони приносили їх в жертву «білому богу вітрів». По Азії індики були поширені  завдяки іспанцям (1523 р.). Сьогодні індиче м'ясо вважається дієтичним, користується попитом, тому їх розводять в багатьох країнах.

Початківцям не слід починати розведення з купівлі птиці з інкубатора. Кращим варіантом буде восени купити молоду пару індика та індички, а вже весною очікувати на потомство. Серед всієї домашньої птиці найскладніше виростити саме індиків. І зараз ви зрозумієте чому.

Всі знесені індичкою яйця слід обережно без різких рухів докласти до інших яєць, на яких почала сидіти індичка. Ця птиця є дуже хорошою квочкою, адже коли починає висиджувати яйця, то часто перестає навіть вставати з гнізда, щоб поїсти і попити, тому потрібно мінімум двічі на день обережно її знімати з гнізда, попередньо приготувавши корм і теплу воду, нагодувати, щоб у неї були сили далі висиджувати яйця.

Індичат, які вилупились, потрібно лишити у гнізді поруч з індичкою, щоб вони висохли і обігрілись. Поки перші пташенята висихають, інші продовжують вилуплюватись. Тим часом господар повинен підготувати тепле місце, де будуть знаходитись індичата. Найчастіше використовують пакувальні ящики з картону чи фанери. Інший варіант – полікарбонат, за допомогою якого можна зробити прозорий ящик. Підстилка повинна бути завжди сухою і легко вийматись з ящика. Найкраще використовувати тканину в перший час, потім можна брати для підстилки і солому чи тирсу.

В перший тиждень життя температура в місці, де перебувають індичата повинна бути 35-37 градусів, наступного тижня можна зменшувати на 2 градуси. Так щотижня потрібно коригувати температурний режим. Крім того, потрібно унеможливити протяги.

Годування індичат –  одне з найважливіших питань. До 10-денного віку необхідно дотримуватись наступних норм корму: варені яйця (курячі або індичі) – 10%, свіжий нежирний сир – 10%, кукурудзяна крупа, пшеничні висівки – 65%, висівки – 12%, мінеральні добавки (крейда, черепашки) – 2%. Годівниці потрібно розташовувати в найбільш освітленій частині, адже зір в індичат поганий і їм важко знайти корм в сутінках. Систематичне очищення і миття годівниці обов’язкове, адже температурний режим приміщення буде сприяти швидкому розмноженню бактерій, які можуть погіршити здоров’я або навіть вбити птицю. Особливу увагу слід звернути на нормування вітаміну Е, B12, B4 (холін), адже їх нестача сприяє розвитку синдрому «жирної печінки» – інтенсивне накопичення жиру в гепатоцитах, збільшення маси печінки (до 30% від норми). Як наслідок птиця починає відставати в рості (на 15-25% від норми), зменшується конверсія корму, що призводить до збільшення кількості технологічного браку. Задля профілактики птиці дають разом з водою 2-3 рази в день вітаміни на протязі 3-х тижнів. Є і готові корма для індичат, індиків/індичок, які збалансовані за поживними речовинами для кожного етапу розвитку, вітчизняні виробники пропонують широкий спектр готової продукції за різними цінами.

Воду слід давати теплу, відстояну і слідкувати за чистотою поїлок, змінювати її 3-4 рази на день. Індичата самі знають, скільки і чого їм потрібно їсти, з якої годівниці. Основним завданням господаря є контроль за сухістю і наявністю корму, свіжої води, тепла і сухої підстилки. 

Наші партнери