ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

26 січня 2017
Ставкова риба взимку

З появою першого льоду для риб починається зима. При цьому деяка частина стає менш активна (відомі види, які зовсім впадають в сплячку), а є такі, які з настанням холодів стають ще активнішими.

Рибам для підтримання життя потрібен кисень. Більша частина кисню проникає у воду з повітря. Частково він утворюється внаслідок життєдіяльності зелених рослин. Очевидно, що найбільший вміст кисню у верхніх шарах водної товщі, найменший – у нижніх. Від нестачі кисню риба може загинути. Якщо це явище стає масовим, тоді говорять про задуху – масову загибель риби від нестачі або ж відсутності кисню. Причиною зимових задух є товстий крижаний покров водойм, через який повітря не проходить до води. Для того, щоб рибі було чим дихати потрібно рубати ополонки на водоймах.

Стосовно годування взимку, то багато хто стверджує, що не потрібно цього робити. Це не зовсім правильно, адже в холодну пору року рибу потрібно підгодовувати, не дивлячись, що вони в цей період не дуже активні. І до того ж корм повинен бути збагачений всіма поживними речовинами, необхідними рибі. Годувати рибу треба завжди свіжим якісним кормом. Його потрібно зберігати в сухому, темному, прохолодному, провітрюваному приміщенні, щоб зберегти смакові якості і запобігти руйнуванню вітамінів. 

Наші партнери