ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

14 березня 2017
Утримання свиней

Свинарство є однією з найбільш ефективних галузей тваринництва. Свинина, як така, є повноцінним продуктом харчування. Вона містить 60-62% води, багата на білок, мінеральні речовини, вітаміни групи В. А сало є важливим джерелом незамінних жирних кислот.

Стосовно свиней, то вони характеризуються багатоплідністю, високими темпами зростання, скоростиглістю, високим забійним виходом, відмінними поживними і смаковими якостями м’яса.

Раніше свиней розводили в основному для своїх потреб, годували мішанкою з пшеничної чи горохової полови, додавали трохи ячмінної чи пшеничної дерті, заливали цю суміш окропом, і чекали, поки охолоне, вже перед згодовуванням додавали натертий буряк або кабачок.

Проте зараз часи змінились, створюються великі свинокомплекси, де професійно займаються утриманням та відгодівлею свиней і доводять їх до товарної кондиції.

У сучасних промислових умовах раціон свиней збалансований, з нього виключили багато зелених рослин, впровадили вільну систему відгодівлі (корм та вода у вільному доступі тварини), а на забій їх відправляють у віці 5,5-6 місяців.

Прораховано, що суха годівля комбікормом в два рази вигідніша за традиційну відгодівлю мішанками і картоплею. Протягом півроку відгодівлі свиня з’їдає близько 400 кг комбікорму, а якщо годувати картоплею, то близько 1200 кг, але тварина не досягне таких показників у вазі.

Якість годівлі ви зможете контролювати за зовнішнім виглядом та поведінкою свиней. Якщо, наприклад, у тварин роздувається черево, але видно хребет і ребра – в раціоні не вистачає білку. Якщо ви помітили, що в поросяти діарея, проте воно добре їсть – забагато вуглеводів, потрібно виключити буряки, кабачки, а додати пшеничні висівки. Варто зазначити, що надмірний вміст білку може викликати втрату апетиту.

Команда ТзОВ «Агротехніка» радить при відгодівлі використовувати сухий тип годівлі – повнораціонні комбікорми ТМ «Агрокорм» і обов’язковою умовою є наявність води.

Використовуючи всю лінію повнораціонних комбікормів Предстартер, Стартер, Гроуер і Фінішер, ви отримаєте ряд переваг:

  • свинки дуже швидко ростуть;
  • немає втрат в якості м’яса і сала;
  • забезпечення всіма необхідними елементами, вітамінами та амінокислотами;
  • при такій відгодівлі практично не буває проблем з травленням у тварини;
  • гній не пахне аміаком;  
  • корм може довго зберігатися.

Наші партнери