НОВИНИ

21 березня 2017
Блакитні яйця

Утримання курей Легбар є модним серед європейських птахівників, адже вони несуть яйця блакитного кольору.

У 1929 році англійським вченим-селекціонерам Пеннет і Піз, схрестили Плімутроків (смугастих) і Кемпінських півнів (золотистих) і було отримано породу курей, проте рівень їх несучості не задовольнив селекціонерів. Після цього наступний експеримент – схрещування півня Леггорна і курки смугастого Плімутрока. Отриманий гібрид після цього ще раз був схрещений зі смугастими Леггорнами, тільки тоді було отримано породу курей з бажаним рівнем несучості, а шкарлупа яєць була блакитного кольору. Нова порода птиці отримала назву Легбар.

Кури Легбар належать до м'ясо-яєчної породи, мають сріблясто-сірий або світло-кремовий окрас з більш чіткими смугами у самців, і менш виразними у самок. Мають красивий чубчик, яскравий гребінь і білі «сережки». Вага дорослого півня – 3-3,5 кг, курки – 2,5-2,8 кг.

Кури починають нестися рано в 4-6 місяців, несучість продовжується протягом двох років. Для того, щоб забезпечити безперебійне отримання яєць необхідно забезпечити плюсову температуру в місці утримання, не залежно від погодних умов. Інколи птиця цієї породи не їсть звичайного корму, тоді варто згодовувати спеціальний блакитний корм, який можна придбати в будь-якому ветеринарному магазині. Досвідчені птахівники радять корм для цієї породи насипати в годівниці червоного кольору.

Кури Легбар є невеликими та доволі активними. При неправильному харчуванні кури можуть значно прибавити у вазі – це негативно позначиться на несучості, тому слід ретельно контролювати режим і раціон відгодівлі.

Протягом року одна курка породи Легбар здатна знести до 270 яєць – при ідеальних умовах і збалансованому харчуванні. При стандартному догляді вони несуть 200-210 яєць в рік. Вага одного блакитного яйця в середньому від 60 до 70 грам. В Англії яйця саме цієї породи користуються особливим попитом.

 

З повагою, команда ТзОВ «Агротехніка»

Наші партнери