Комбікорми АГРОКОРМ™

 Країни G7 підтримують створення Україною нових ланцюжків збуту експорту агропродукції

Країни G7 підтримують створення Україною нових ланцюжків збуту експорту агропродукції

В умовах війни Україна була змушена шукати нові шляхи для експорту, зокрема через західні кордони.

Про це повідомляє пресслужба Комітету з питань аграрної та земельної політики ВР.

Низка країн-членів ЄС відгукнулися на потреби України. Так, Польща пришвидшує проходження процедур на кордоні та транспортування української продукції. Україна та Польща підписали меморандум про створення спільного логістичного підприємства, завдання якого – кардинально збільшити обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу. У межах створення нової компанії буде розширено залізничні шляхи для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти. Після початку повномасштабної війни росії проти України Польща стала ключовим логістичним центром для допомоги Україні. Особливо тісна співпраця відбувається на рівні залізниць двох країн.

Країни G7 повністю підтримують створення Україною нових ланцюжків збуту, а Австрія нещодавно зняла обмеження для українських перевізників – тепер вантажні перевезення територією Австрії можливі без будь-яких дозволів, що разом із попередньо знятими обмеженнями Словаччиною та Італією дає змогу безперешкодно поставляти нашу агропродукцію до Італії та її морських портів.

Всі прикордонні країни відгукнулись на проблему експорту зернових з України до третіх країн і або вже значно спростили процедури оформлення вантажних перевезень, або активно працюють над цим. Зокрема, ліберальні умови для українських перевізників запровадили: Румунія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, а також Італія, Туреччина, Болгарія, Грузія, Данія, Греція, Австрія.

Крім того, за повідомленням Мінагрополітики Латвія допоможе Україні з експортом зернових через латвійські порти.

Велика Британія взагалі скасувала всі мита та обмеження на український експорт згідно угоди про вільну торгівлю, яка мала повноцінно запрацювати для України з 2023 року.